Blackhawks vyhráli zápas s nejvyšším počtem bodů NHL v sezóně 8-7 nad Senators

Melek Ozcelik

Blackhawks slaví čtvrtý hattrick Alex DeBrincat v kariéře. | Jeff Haynes/AP

The Blackhawks stále mluvit o hledání různých způsobů, jak vyhrát.

Mohou pokračovat a zaškrtnout políčko pro tuto kategorii: Rally z brzkého manka proti nejhoršímu týmu v NHL ve hře, ve které jsou oba brankáři staženi v první třetině a Alex DeBrincat je zachraňuje hattrickem.

To vše a mnohem více se stalo v pondělí v United Center, když Hawks porazili Senators 8:7 v utkání s nejvyšším počtem bodů NHL v sezoně. Jejich šílená noc je dostala na jeden bod od druhého místa s divokou kartou, což je nejblíže, k němuž se dostali od zahájení jejich oživení před dvěma měsíci.

Body si odnese trenér Jeremy Colliton, který ale vypadal, jako by se zmítal v nevolnosti z pohybu poté, co sledoval, jak jeho tým ve třetí třetině málem kašlal na tříbrankový náskok. Jestřábi za stavu 1:40 vybojovali situaci šest na čtyři, protože Senators měli přesilovou hru a dostali bruslaře navíc do prázdné branky.

Nijak zvlášť se mi to tam nelíbilo, řekl Colliton. Dobrou zprávou je, že jsme vyhráli, i když jsme možná nevydali ze všech sil.

Pokud jde o jejich obranu v posledních minutách, když Duncan Keith plácl o gól, který by pravděpodobně mohl být rozhodujícím gólem, Colliton řekl: „Byli jsme zoufalí a ta naléhavost a zoufalost bránit by hru pravděpodobně odložily dříve.

Tohle bylo od začátku divné. Senators skórovali dvakrát v prvních třech minutách a Colliton strhl nováčka brankáře Collina Deliu poté, co dal další odskok a dal tři góly na 10 střel za méně než osm minut hry.

Senators následovali příkladu, když Dylan Strome prostřelil Anderse Nilssona a zvýšil na 4:3 Hawks, když do konce první třetiny zbývalo asi sedm minut.

Cam Ward byl stěží dokonalý, ale zastavení 24 z 28 střel se v tomto případě kvalifikovalo jako blokovací brankář.

Byla to brankářova noční můra, řekl. Nemyslím si, že by se dnes v noci po zhlédnutí nějaké děti na tribuně zapsaly jako brankář.

Občas docházelo k pauzám, ale hra se nikdy pořádně neuklidnila a Senators do konce zbývalo pět minut na branku Thomase Chabota. Hawks se také ujali vedení 5-3 po prvních 15 minutách, než je nechali na začátku druhé třetiny sklouznout zpět do nerozhodného stavu.

Bylo příliš mnoho gólů na zmínku, ale DeBrincatovy byly úžasné. Posun do play off Hawks poskytuje jejich mladým hráčům cenné příležitosti pod vysokým tlakem a DeBrincat byl dost muž, aby tyto sázky zvládl.

PŘÍBUZNÝ

• Blackhawks poznamenává: Návrat Coreyho Crawforda zůstává v držení

• Pokud je to pro Blackhawks nejlepší, pravděpodobně to nebude stačit na play-off

Docela šílená hra, řekl DeBrincat. Připadalo mi to spíš jako letní hokejový zápas s tím vysokým skóre. Je dobře, že jsme vyhráli. To je všechno o co jde. Pohni se odtud.

DeBrincat vstřelil první dva góly Hawks, aby to vyrovnal poté, co zaostával za 2:0, a trefil svůj třetí jednorázový zásah od Dylana Stromea, aby dosáhl hattrick méně než v polovině zápasu. Byla to čtvrtá v jeho kariéře, působivý výkon na někoho, kdo ani nedokončil svou druhou sezónu.

Ve 21 letech byl DeBrincat v posledních dvou sezónách nejlepším střelcem Hawks kromě Patricka Kanea. V této sezóně má 32 gólů a Kane přidal jeden – jen jeden? - zvýšit jeho celkový počet na 36.

Kaneův gól v polovině první třetiny vyrovnal zápas na 3:3 a prodloužil svou bodovou sérii na 18 zápasů, nejdelší sérii v lize v této sezóně. S gólem a dvěma asistencemi proti Senators má na kontě 14 gólů a 26 asistencí.

Hawks vyhráli 9 z 11 a jsou jeden bod za Wild, kteří odehráli o jeden zápas méně. Mohou dosáhnout 0,500 se středečním vítězstvím v Detroitu. Bez ohledu na to, jak bizarní byla jejich cesta, je to neuvěřitelné pro tým, který byl v prosinci na dně ligy.